میـــــــکرو پـــــــروژه

بســـتری بــــرای ارائه اندیـــــــشه ها

 • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin
 • Youtube

تله متری بی سیم wireless telemetry (کد W102)

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
Loading...Loading...
امتیاز: بازدید: 3,666 ارسال شده توسط: admin اسفند - ۲۶ - ۱۳۹۳ ۲ نظر
تله متری بیسیم دو کانال

تله متری بیسیم دو کانال

سیستم تله متری بیسیم:

این نوع دستگاهها از دو قسمت فرستنده و گیرنده تشکیل شده اند. که هر قسمت قابلیت ارسال و دریافت را دارد. و دارای تعدادی ورودی و تعدادی خروجی هستند. با فعال شدن یک ورودی از دستگاه شماره ۱ اطلاعات بصورت بیسیم به دستگاه شماره ۲ ارسال شده و خروجی متناظر در دستگاه شماره ۲ فعال می شود خروجیها می تواند رله ای یا ترانزیستوری باشد. همچنین اگر یک ورودی در دستگاه شماره ۲ تحریک شود خروجی متناظر  در دستگاه شماره ۱ فعال خواهد شد. دستگاهها می توانند در فاصله چند کیلومتر از هم قرار بگیرند.

موارد کاریرد این سیستمها برای آبیاری مزارع از راه دور، برای کنترل از راه دور، ارسال اطلاعات دستگاه PLC به یک نمایشگر در فاصله دورتر و غیره

دستگاهی که در این بخش معرفی شده دارای دو ورودی و دو خروجی با قابلیت تنظیم فرکانس ارسال و دریافت از ۴۰۰ تا ۴۷۰ مگاهرتز بوده و نیز دارای ۱۲۱ نوع کد بندی ارسال و دریافت اطلاعات برای هر فرکانس می باشد و این قابلیت را فراهم می کند که در یک محیط به تعداد زیادی از این نوع دستگاهها بدون اینکه روی هم تاثیری داشته باشند استفاده شود. دستگاه با آنتن سر خود در مسافت ۳ کیلومتر در داخل فضای شهری و برد ۱۰ کیلومتر در حالت دید به دید بر روی پشت بام با آنتن سرخود تست شده است. در صورت استفاده از آنتنهای هوایی با db بالاتر و یا آنتن یاگی می توان به برد بالاتری دست یافت. با آنتن یاگی و توان ۱ وات می توان به برد حدود ۳۰ کیلومتر دست یافت.

 

سفارش پروژه

 

عکسهای بیشتری از دستگاه ساخته شده توسط میکروپروژه:

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

Share

کنترل از راه دور ۴ رله پیشرفته

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
Loading...Loading...
امتیاز: بازدید: 3,406 ارسال شده توسط: admin اسفند - ۲۶ - ۱۳۹۳ ۰ نظر
برد کنترل از راه دور 4 رله پیشرفته

برد کنترل از راه دور ۴ رله پیشرفته

ویژگیهای ۴ رله پیشرفته:

قابلیت برنامه ریزی با شستیها

قابلیت برنامه ریزی هر رله بطور مستقل

امکان تعریف ۴ مد مختلف برای رله ها

دارای ۴ رله با جریان دهی ۱۰ آمپر

قابلیت حفظ برنامه هنگام قطع برق

قابلیت کار با تمام ریموتهای کد لرن و کد فیکس موجود در بازار

 

مشخصات فنی:

تغذیه ورودی ۱۲ تا ۳۰ ولت AC/DC

خروجی رله ۱۰ آمپر ۲۲۰ ولت

دمای کار ۲۰- تا ۸۰+ درجه سانتیگراد

نوع ریموت تمام ریموت های کد لرن و کد فیکس موجود در بازار

ظرفیت حافظه ۸۰ عدد دکمه مستقل

ابعاد ۳ در ۹ در ۹٫۵ سانتیمتر

 

مدهای انتخابی دستگاه:

 • مد لحظه ای (Momentaly Mode)
 • مد فشاری (Push Mode)
 • مد حافظه دار (Latch Mode)
 • مد الاکلنگی (Toggle Mode)

 

توضیح عملکردهای انتخابی:

 • مد لحظه ای (Momentaly Mode)

در این مد با فشار دادن دکمه ریموت رله مربوطه به مدت ۱ ثانیه روشن و سپس خاموش می شود برای تعریف رله در این مد ابتدا توسط شستی S حالت مد را روی ۰۰ یعنی هر دو LED بالای شستی خاموش باشد گذاشته و سپس شستی L را فشار دهید تا LED بالای آن روشن شود، سپس رله ای را که می خواهید بصورت لحظه ای تعریف کنید شستی مربوط به آن رله را فشار داده و سپس یکی از دکمه های ریموت را فشار دهید. با این کار دکمه ریموت به آن رله و با مد انتخابی تنظیم خواهد شد.

 • مد فشاری (Push Mode)

در این مد تا زمانی که دکمه ریموت فشرده است رله مربوطه روشن و با رها کردن دکمه ریموت رله مربوطه خاموش می شود برای تعریف رله در این مد ابتدا توسط شستی S حالت مد را روی ۱۰ یعنی LED سمت راست بالای شستی خاموش و LED سمت چپ روشن باشد گذاشته و سپس شستی L را فشار دهید تا LED بالای آن روشن شود، سپس رله ای را که می خواهید بصورت فشاری تعریف کنید شستی مربوط به آن رله را فشار داده و سپس یکی از دکمه های ریموت را فشار دهید. با این کار دکمه ریموت به آن رله و با مد انتخابی تنظیم خواهد شد.

 • مد حافظه دار (Latch Mode)

در این مد با فشردن دکمه ریموت رله مربوطه روشن و با فشردن مجدد همان دکمه ریموت، رله مربوطه خاموش می شود برای تعریف رله در این مد ابتدا توسط شستی S حالت مد را روی ۰۱ یعنی LED سمت راست بالای شستی روشن و LED سمت چپ خاموش باشد گذاشته و سپس شستی L را فشار دهید تا LED بالای آن روشن شود، سپس رله ای را که می خواهید بصورت فشاری تعریف کنید شستی مربوط به آن رله را فشار داده و سپس یکی از دکمه های ریموت را فشار دهید. با این کار دکمه ریموت به آن رله و با مد انتخابی تنظیم خواهد شد.

 • مد الاکلنگی (Toggle Mode)

در این مد رله ۱ و ۲ باهم و رله ۳ و ۴ باهم بصورت الاکلنگی کار خواهند کرد. برای تعریف رله در این مد ابتدا توسط شستی S حالت مد را روی ۱۱ یعنی LED های بالای شستی S هر دو روشن و سپس شستی L را فشار دهید تا LED بالای آن روشن شود، سپس دکمه رله ۱ یا رله ۳ را فشار داده و سپس یکی از دکمه های ریموت را فشار دهید. با این کار دکمه ریموت به رله ۱و ۲ یا رله ۳ و ۴ ، و با مد انتخابی تنظیم خواهد شد.

 

پاک کردن حافظه:

برای اینکار شستی L را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید بعد از ۵ ثانیه اول LED بالای شستی خاموش می شود و بعد از ۱۰ ثانیه با یک چشمک زدن پایان عملیات پاک کردن اعلام میشود.

 

توجه:

با انتخاب شستی ALL و سپس فشار دادن دکمه ریموت مد انتخابی برای راه اندازی هر ۴ تا رله اعمال می شود.

همچنین روشن و خاموش کردن رله ها با شستی های روی برد نیز امکان پذیر می باشد

 

 

سفارش پروژه

 

عکسهای بیشتری از برد کنترل از راه دور ۴ رله پیشرفته

remot2

remot3

remot4

Share

دستگاه اندازه گیری فشار هوای کمپروسور با قابلیت ارسال SMS (کد S107)

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
Loading...Loading...
امتیاز: بازدید: 2,968 ارسال شده توسط: admin بهمن - ۲۹ - ۱۳۹۳ ۰ نظر

 

دستگاه اندازه گیری و نمایش فشار هوای کمپروسور

دستگاه اندازه گیری و نمایش فشار هوای کمپروسور

در این پروژه با استفاده از یک سنسور فشار که به یک کمپروسور ۸ بار وصل شده است میخواهیم فشار هوای داخل مخزن کمپروسور را اندازه گیری کرده و نمایش دهیم همچنین دستگاه این قابلیت را دارد که در صورت افزایش یا کاهش میزان فشار هوای داخل مخزن یک SMS به شماره موبایل تنظیم شده ارسال کند. این نوع سنسورهای فشار دارای خروجی ۴ تا ۲۰ میلی آمپر هستند که ما در این پروژه خروجی جریان را به ولتاژ تبدیل کرده و توسط مبدل آنالوگ به دیجیتال میکروکنترلر AVR آن می خوانیم. کالیبره کردن دستگاه نیز به دو روش می تواند انجام گیرد روش اول استفاده از دفترچه راهنمای سنسور می باشد که در آن میزان جریان خروجی با یک مقاومت مشخص برای هر واحد فشار هوا Bar توضیح داده شده است. روش دوم استفاده از یک نمایشگر آنالوگ یا دیجیتال فشار هوا است که همزمان به همان کمپروسور متصل می شود و اعداد دیجیتالی میکروکنترلر با میزان فشار هوای واقعی مقایسه شده و با یک تبدیل بازه و با فرمولهای ریاضی به راحتی می توان دستگاه را کالیبره کرد.

در این پروژه میزان دقت نمایش یک دهم بار می باشد

سفارش پروژه و یا پروژه های مشابه

عکسهای دیگری از دستگاه

BAR5

BAR3

BAR1

BAR3

Share

واکی تاکی تک کانال UHF برد بالا با تشخیص صدا و ارسال اتوماتیک(کد T103)

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
Loading...Loading...
امتیاز: بازدید: 18,082 ارسال شده توسط: admin بهمن - ۲۷ - ۱۳۹۳ ۴ نظر

در این پروژه با استفاده از ماژولهای رادیویی UHF با توان خروجی یک وات (برای تهیه این ماژول می توانید به فروشگاه سایت مراجعه کنید shop.microprojects.ir) دستگاه واکی تاکی برد بالا طراحی و ساخته ایم. دستگاه دارای دو حالت دستی و اتوماتیک می باشد در حالت دستی با فشردن یک شستی صحبت می کنیم و در حالت عادی دستگاه آماده دریافت است. برای جلوگیری از هرگونه صوت و خشخش مدار دارای تشخیص سیگنال رمزگذاری شده ارسالی از دستگاه دوم است و به محض دریافت سیگنال صحیح، خروجی صوتی فعال می شود. در قسمت خروجی صوتی از آی سی معروف و با کیفیت TDA2003 برای آمپلی فایر استفاده شده که درای صدای فوق العاده با کیفیت و صافی است. همچنین دارای ولوم تنظیم حجم صدا نیز می باشد. در حالت اتوماتیک نیز از خروجی میکروفن به ورودی آنالوگ به دیجیتال میکروکنترلر وصل شده و میکرو سیگنال صحبت را تشخیص می دهد و بدون نیاز به فشردن شستی با شروع مکالمه دستگاه روشن شده و شروع به ارسال می کند.(مناسب برای اپراتورهای بیسیم در کارخانجات و سازمانها و امور نقلیه و غیره) برای تشخیص و حساسیت بلندی صدا نیز بک ولوم تنظیم در نظر گرفته شده است. برای توان خروجی فرستنده نیز یک جامپر در نظر گرفته شده که قابلیت انتخاب نیم وات و یک وات وجود دارد. این فرستنده در حالت توان یک وات ۰٫۴۵ آمپر و در حالت نیم وات ۰٫۲ آمپر جریان کشی دارد. برد فرستنده در داخل شهر و فضای کاملا بسته حدود ۱ تا ۱٫۵ کیلومتر و در حالت دید به دید حدود ۱۰ کیلومتر می باشد.

سفارش پروژه و یا پروژه های مشابه

در زیر میتوانید عکسهای بیشتری از این پروژه ملاحظه کنید.

Share

ارسال و دریافت دما با برد چند کیلومتر با ماژولهای مخابراتی جدید (کد T102)

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
Loading...Loading...
امتیاز: بازدید: 3,178 ارسال شده توسط: admin شهریور - ۲۴ - ۱۳۹۳ ۰ نظر

با استفاده از ماژولهای مخابراتی جدید که چندی پیش توسط همین سایت (میکرو پروژه) معرفی شد اقدام به ساخت یک فرستنده و گیرنده دیتا نمودیم. در این پروژه دما توسط سنسور DS1820 که یک چیپ دقیق برای اندازه گیری دما می باشد توسط میکرو AVR خوانده شده و توسط ماژول مخابراتی ارسال می گردد مسافت ارسال در این پروژه در حالت دید به دید حدود ۱۰ کیلومتر می باشد و در داخل شهر و فضای کاملا مسکونی و آپارتمانی حدود یک و نیم کیلومتر برد موثر دارد. در قسمت گیرنده نیز توسط یکی دیگر از ماژولها اطلاعات دریافت شده و توسط میکرو پردازش و بر روی ال سی دی نمایش داده میشود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و سفارش پروژه های مشابه لطفا از طریق فرم سفارش پروژه و یا ارتباط با ما اقدام فرمایید.

عکسهای دیگری از پروژه:

 

 

Share

فرستنده و گیرنده دیتا و صوت با برد بالا (کد T101)

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
Loading...Loading...
امتیاز: بازدید: 31,422 ارسال شده توسط: admin تیر - ۹ - ۱۳۹۳ ۲۹ نظر

این روزها همه به دنبال یک ماژول خوب و کارآمد برای ارسال اطلاعات بصورت رشته و یا ارسال بسته های اطلاعاتی هستند که برد بالایی نیز داشته باشد همچنین خیلی ها به دنبال ارسال صوت در مسافتهای بالا و با کیفیت بالا هستند ولی متاسفانه هیچ کدام از ماژولهای موجود در بازار این توانایی و قدرت را ندارند به عنوان مثال ماژولهای سری RFM12 و ماژولهای NRF24 که اخیرا فراگیر شده اند و برد کمتر از یک کیلومتر ارائه می دهند و یا ماژولهای FSK و GFSK که با قیمتهای بالا به فروش می رسند و توانایی کد گزاری و ارسال با امنیت بالا را ندارند . دیگر نگران نباشید میکروپروژه برای شماها که به دنبال برد و مسافت بالا هستید و یا شماها که به دنبال ارسال صوت در مسافت بالا هستید مژده دارد. میکروپروژه ماژول جدیدی را وارد کرده و هم اکنون آماده فروش می باشد این ماژول در دو نوع با توان خروجی ۱ وات و ۲ وات در فرکانسهای UHF و VHF موجود است تمام دستورات ارتباطی با ماژول بصورت AT COMMAND و با پورت سریال دقیقا شبیه SIM900 می باشد. تمام تنظیمات ماژول شامل تنظیم فرکانس ، ارسال بسته های اطلاعاتی بصورت رشته ای و یا تنظیم بلندی صدای بلندگو و یا ورودی صوتی و یا ورودی میکروفن بصورت نرم افزاری انجام میگیرد. این ماژولها در انواع مختلف موجود است

مدل اول : دارای ورودی میکروفن و خروجی بلندگو و پورت RS232 و تنظیم فرکانس نرم افزاری که عکس آن در بالا قابل مشاهده است

مدل دوم : علاوه بر امکانات بالا دارای پورت USB برای اتصال به کامپیوتر همراه نرم افزار مخصوص برای ارتباط با ماژول و دارای ولوم تنظیم بلندی صدا و پیچ انتخاب ۱۶ کانال می باشد و مناسب برای واکی تاکی البته با کیفیت صدا در حد FM می باشد. همچنی دارای دو زبان سخنگو برای اعلام تنظیمات انجام شده بطوریکه مثلا با پیجاندن دکمه تنظیم فرکانس شماره کانال بصورت سخنگو به زبان انگلیسی اعلام میشود عکس مدل دوم و عکس ماژول در زیر قابل مشاهده است

مدل سوم: ارائه چیپ بدون قطعات جانبی به همراه دفترچه راهنما و مدارات مربوطه به همراه مثال برای میکروکنترلر به زبان بسکام و سی

مشخصات دیگر:

۱- تغذیه ماژولها از ۳ تا ۵ ولت

۲- برد ارسال و دریافت دیتا و صدا در داخل شهر حدود ۲ کیلیومتر

۳- برد ارسال و دریافت دیتا و صدا در حالت دید به دید و با آنتن سرخود توسط میکروپروژه ۷ کیلومتر تست شده است

۴- دارای ارتباط راحت و آسان با پورت سریال توسط انواع میکروکنترلر

۵- پشتیبانی از دستورات AT COMMANDS

۶- مصرف در حالت گیرنده ۰٫۰۱A و در حالت ارسال ۰٫۴A

۷- حجم بسیار کوچک در ابعاد ۱۸X35X2mm

۸- قابلیت ارسال صوت بطور مداوم تا ۳ دقیقه

۹- بادریت ارتباط با میکرو ۹۶۰۰

برای اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید

ارتباط با ما

 

 

 

 

Share

آبیاری مزارع از راه دور با تک زنگ یا پیام کوتاه (کد R104)

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
Loading...Loading...
امتیاز: بازدید: 3,476 ارسال شده توسط: admin اردیبهشت - ۱۳ - ۱۳۹۳ ۳ نظر

این دستگاه برای استارت و استوپ کردن موتور الکتریکی می باشد.

از قابلیتهای دستگاه:

امکان تعریف ۱۰ شماره موبایل

کار با سیمکارتهای همراه اول و ایرانسل و رایتل

قابلیت استعلام مقدار شارژ سیم کارت و نیز شارژ سیم کارت با پیامک توسط ارسال کد شارژ به دستگاه

دارای ۴ عدد ورودی آنالوگ ۰ تا ۵۰۰ ولت جهت تشخیص مقدار ولتاژ برق شهری و قطع اتوماتیک برق موتور هنگام کاهش یا افزایش ولتاژ

قابلیت گزارش گیری از حالت روشن و خاموش موتور

ارسال پیامک به همه یا به شماره خاص

روشن و خاموش کردن موتور با تک زنگ و یا پیامک و ارسال پیامک به همه شماره ها جهت اطلاع

نمایشگر LED ورودیها و خروجیها

سفارش پروژه

عکسهای دیگری از دستگاه:

Share

دستگاه اعلام ایستگاه اتوبوس با GPS (کد G102)

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
Loading...Loading...
امتیاز: بازدید: 2,327 ارسال شده توسط: admin اردیبهشت - ۱۳ - ۱۳۹۳ ۰ نظر

کاربرد این دستگاه در داخل اتوبوسهای داخل و یا خارج شهر می باشد. سیستم دارای یک GPS می باشد که میتواند طول و عرض جغرافیایی را از روی آن استخراج کند سپس با مختصات ایستگاهها که روی مموری کارت قرار گرفته مقایسه میشود و فاصله لحظه به لحظه محاسبه میگردد. یک مموری کارت دیگر نیز که فایلهای صوتی نام ایستگاهها بر روی ان است. در صورتیکه اتوبوس به ایستگاه نزدیک شود و به فاصله مورد نظر که از طریق مموری کارت قابل تنظیم است برسد نام ایستگاه اعلام شده و همچنین نام ایستگاه بعدی نیز اعلام میگردد. همچنین سیستم قابلیت تشخیص مسیر رفت و برگشت را دارد و از روی آن نام ایستگاه بعدی اعلام میشود. خروجی صوتی میکرو توسط آی سی TDA2005 به اندازه ۲۰W تقویت میشود. همچنین بر روی برد از ۳ عدد رله نیز استفاده شده که یکی وظیفه برقدار کردن آی سی آمپلی فایر را هنگام پخش فایل صوتی بر عهده دارد این بدین منظور انجام میگیرد تا آی سی آمپلی فایر بدون دلیل روشن نباشد تا از ایجاد حرارت زیاد جلوگیری شود. دو رله دیگر برای قطع سیستم صوتی اصلی و وصل صوت خروجی به بلندگوها تعبیه شده است.

سفارش پروژه

عکسهای دیگری از دستگاه:

Share

کنترل دمای بدن نوزادان در بیمارستان (کد N103)

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
Loading...Loading...
امتیاز: بازدید: 2,262 ارسال شده توسط: admin اردیبهشت - ۱۳ - ۱۳۹۳ ۰ نظر

در بیمارستانها برای کنترل عوامل حیاتی نوزادان لوازم و تجهیزات فراوان و پیشرفته ای موجود است ولی تعداد آنها کافی نیست، زمانی که تعداد نوزادان تازه متولد شده و یا تحت نظارت زیاد باشد همه در یک اتاق و در جایگاههای خود قرار داده می شوند و هیچ نظارتی بر روی آنها اعمال نمیشود در این پروژه بر آن شدیم تا وسیله ای طراحی و آماده سازی کنیم تا بتوان دمای بدن نوزادان را در هر لحظه تحت کنترل در آورد سیستم از دو قسمت تشکیل شده است یک قسمت فرستنده که از ماژولهای NRF24L01 نوع SMD و میکروکنترلرatmega8 و سنسور دما برای ارسال دما با دقت دهم درجه تشکیل شده که تعداد آنها در یک اتاق می تواند بیش از ۱۰۰ عدد باشد بدون اینکه روی کار هم تداخل ایجاد کنند. قسمت دوم یک گیرنده با نمایشگر گرافیکی و مموری کارت و آی سی ساعت است که دماها را لحظه به لحظه دریافت و روی مموری کارت ذخیره میکند کانال فرکانسی سیستم مداوم در حال گردش و دریافت از فرستنده ها و ثبت روی مموری کارت می باشد همچنین قابلیت تظیم دمای مینیمم و ماکزیمم نیز وجود دارد تا اگر یکی از دماها از حد تعیین شده تجاوز کند آلارم به صدا در آید. همچنین دستگاه قابلیت نمایش نمودار از تاریخ و ساعت تا تاریخ و ساعت تعیین شده را دارد.

سفارش پروژه

عکسهای دیگری از دستگاه:

Share

سیستم امنیتی به همراه تلفن کننده و کنترل از راه دور صنعتی (کدS105)

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
Loading...Loading...
امتیاز: بازدید: 2,426 ارسال شده توسط: admin اردیبهشت - ۱۳ - ۱۳۹۳ ۰ نظر

این سیستم با تمام سیستمهای دزدگیر و تلفن کننده که قبلا با آنها آشنا هستید کمی متفاوت است بطوریکه سیستم دارای منشی تلفنی نیز می باشد و قابلیت کنترل از راه دور ۳ رله در آن وجود دارد. همچنین تغییر رمز ورود و دیگر تنظیمات توسط تماس تلفنی و منشی تلفنی انجام میگیرد. برای تغذیه سیستم از درایور LED که بسیار ارزان قیمت هستند استفاده شده است برای کنترل از طریق کدهای DTMF از آی سی معروف MT8870 و نیز برای پخش فایلهای صوتی مربوطه روی خط تلفن از میکروکنترلر atmega64 و مموری کارت SD استفاده شده است. سیستم دارای ۴ عدد زون برای تحریک دستگاه می باشد که یکی از آنها ۲۴ ساعته می باشد. کنترل روشن و خاموش دزدگیر نیز از طریق تلفن ثابت انجام میگیرد. در این پروژه از ریموت کنترل استفاده نشده ولی قابلیت اضافه شدن ریموت نیز دارد.

سفارش پروژه

عکسهای دیگری از دستگاه:

Share